Her yeni yıla yepyeni ümitler, beklentiler, istekler ile gireriz. 2019’da ne bekliyoruz? Bir kısmımız netiz, kimimiz ise birşey değişmeyecekk diye umarsız.

Ben sizleri bilinçli olarak 2019’u farklı bir yıl olarak yaratmaya davet ediyorum. Eskisinin devamı değil, siz farklı olduğunuz için farklı.

2019’un farklı olması için sizleri alışkanlıklarınızdan farklı davranmaya çağırıyorum. Söyleyip söyleyip yapamadıklarınıza veya başkaları nasıl yapıyor bilemediklerimize… Bunun için birkaç yaklaşım sunacağım sizlere. Ancak bunlara uyarsanız bu vaadim mümkün olacak.

  1. Dönüşüm belli konulara odaklanmak ve o alanlada hayatınızda gerçek uygulama yapmak ile mümkün. Yani teorik ve sadece bilerek değil. Uygulayarak.

Ve 3 şey seçin. Çok fazla ve size zor görünmesin. 3 gibi öz ve net olsun. Hayatınızda hedeflediğiniz ve bu sene yapmak istediğiniz 3 şey. Sizin hayatınızda ve sizin için önemli olan ve sizin yapmak istediğiniz 3 şey.

  1. Tüm çalışmalarımda ve eğitimlerimde şahit oluyorum. Hep gelecek için yaşıyoruz. Bu günü es geçip, sanki gelecekteki güzel günler için sözleşme yapmışız gibi. Bugün yaşananlardan haberimiz yok veya önemi yok ve heba ediyoruz. Ya gelecekteki hayalimiz için, ya çocuğumuzun hayatı için ya da bilinmeyen bir gelecekte olacaklar için…

 

Önce sizi şu anda var olan ile memnun olma ve bunun keyfini çıkartmaya davet edeiyorum. Bunu nasıl yapacaksınız birlikte bakacağız.

 

  1. Bir sonraki adımımız ise seçtiğimiz istekler ile ilgili alanlarda kendimizle ilgili farkındalık kazanma ve aksiyon çalışması. Bu güne kadar buı konuda ne yapmıyorum ki bir ilerleme olmuyor. Önce kendimi fark etme. Ve onu yapar hale gelme zamanı. Yani aksiyon. Dua et ve bekle değil sizden beklenen. İste ve gerekli aksiyonları yapmaya başla.

Ocak ayı boyunca bu prensipleri daha derin hayatımdan örneklerle paylaşacağım. Ve bu sayede isteklerinize ulaşmak mümkün göreceksiniz.

Sizleri bugün şu söz ile uğurluyorum:

“Hayat insanın cesaretine göre büyür veya küçülür.” Anais Nin

Belki de “cesarettir” farkı yaratacak olan.