2019 tamamlandığında evet bu yıl tüm hedeflerimi gerçekleştirdim diyebilmek için İlk üzerinde duracağımız önemli konu ODAKLANMA.

Genel eğilimimiz birçok konu ile ilgilenmek, hedef koymak ve sonunda hepsine başlayıp çoğunu bitirememek. Plansız ve dağınık istekler sonunda hiçbirşeyin gerçekleşmediği umutsuzluklara dönüşür. Ayrıca insan az ve öz konuya odaklandığında o alanlarda başarı sağlar.

Bu sene hayatımıza katacağımız, davranışımızda değiştireceğimiz, öğreneceğimiz 3 şey belirleyelim. Ve bu 3 şeye odaklanıp, farkındalıklar yakalayıp, planlı aksiyonlarla sonuca gidelim. Ne dersiniz?

Bir alışkanlığın değişmesi öyle hemen olmuyor. Bir anda birçok şeyi değiştirmek ise hiç mümkün değil. Eminim okumuşsunuzdur, kimileri 21 gün diyor. Bazı kitaplarda 45 gün yazıyor. Gerçek şu ki herkesin aynı olmadığı gibi bu da kişiye özel, ortak olan şey o alanda ne yaptığını fark etmek ve yeni geliştimek istediğin şeyi vazgeçmeden yerleşene kadar hayatınızda bizzat uygulamak. Düşünmek, hayal etmek, istemek değil uygulamak. Bu konuya daha sonraki yazılarımda tekrar değineceğim. Şimdi ODAKLANMAYA odaklanalım.

Bu sene gerçekleştirmek istediğin 3 konuyu seç ve yaz.

Birlikte ilerleyeceğiz. Sadece o 3üne odaklanacağız ve hayatımızda gerçekten bu yeni davranışları uygulayacağız.

Benim 3 önemli konum şunlar. Bu yıl bunlara odaklanacağım:

Oğlum ile ilişkimi sevgi, anlayış ve paylaşımdan yaşayacağım bir yıl olsun

Kendi yaptıklarımı, başardıklarımı paylaşan ve kendi varlığını ve farkını ortaya koyan biri olacağım.

Bu yıl insanlara katkımı ortaya koyan güçlü bir sosyal sorumluluk projesine liderlik edeceğim.

Siz de 3 odaklanacağınız konuyu belirleyip, seçip, yazdınız mı?

Hep birlikte yeni yılı yaratıyoruz. Haftaya görüşmek üzere….