Mikro Girişimci kadınlar yenilikçi, esnek, dinamik, risk alıcı, yaratıcı ve büyüme odaklı bireylerdir. Girişimci bireyler ‘yeni’ çalışmalar meydana getiren ve alışılmış yolun dışına çıkabilen gibi temel özelliklere sahip ‘enerjik tipler’ olarak adlandırır. Dolayısıyla, girişimcilik yeni bir işe başlayan veya var olanı yenileyen risk alıcı ve yaratıcı bireylerle ilgilenir

Biz de Mindfree Danışmanlık olarak bu tanımlardan yola çıktık. Bir şeye cesaret edip, alışılmışın dışına çıkabilen bu kadınları geliştirmeliyiz, desteklemeliyiz, yollarının önündeki engelleri aşmalarında yanlarında olmalıyız dedik.

“Salı Sohbet’leri” işte böye doğdu.

Girişimci kadının özünde, kişiliğinin derinliklerinde bu özellikler var ama nasıl yapacağını bilmiyor. Yola çıkmış ama yeterince tecrübesi veya bazı alanlarda bilgisi yok. Enerjik ama yıllar itibariyle cesaretini yitirmiş.

Kadınlarımız o ya da bu sebeple ya hiç çalışmamış, ya çocuklardan sonra ara vermiş ya da hayallerinde kendi parasını kazanmak var ama sıra oraya gelememiş. Yıllar ilerlerken kendi becerilerini fark etmiş. Takı, kapı süsü, tahta boyama, seramik, keçe ile çalışmalar, taş boyama daha neler neler… Bu beceri nasıl paraya dönüşür tam da kararlı değil.

İşte tam da bu anda Mikro Girişimci Gelişim Programı “Salı Sohbet’leri” başladı.

Biz kadınlarımızı farklı konularda güçlendirerek, bilgilendirerek işlerini geliştirmelerini hedefliyoruz. Eğitmenlerimiz profesyonel iş hayatından, kendi alanlarının uzmanları. Başarılı profesyoneller. Bu tecrübelerini sizin ilham almanız, öğrenmeniz ve uygulamanız için paylaşıyorlar.

Bu programa katılan herkes bunu “Kadınların Güçlenmesi’ne” önem verdiği için yapıyor. Farkımız işte burada.

Salı Sohbetleri Hangi Konulari İşleyecek?

Her program sırasında, kadınlarla sohbet ederken, hikayelerini dinlerken konular belirleniyor. Daha doğrusu konu kendini ortaya sunuveriyor. İhtiyaç hemen kendini belli ediyor.

Nisan 2016 – İlk Salı Sohbeti – Kendini Yönet Geleceğini Yönet

Mayıs 2016– Ürünümü Nasıl Tanıtmalıyım? Pazarlamanın Temelleri